Programmadur


GWENER 7 A VIZ EVEN 2019

AN TAOL-LAÑS

KRISMENN

19:00 – 00:00

AN TAOL-LAÑS

Al leurenn-lañs gouestlet d’ar sonerezh a-vremañ e brezhoneg

8 strollad da genstrivañ – 2 rummad : “amatour” hag “a-vicher”

23:30 – Disklêriañ Kampioned an Taol-Lañs 2019

00:00 – 01:30

KRISMENN

Sonadeg “N’om gustumiñ deus an deñvalijenn”

Pladenn an Taol-Lañs profet d’an arvesterien !

16:00 – 21:00

France Bleu Breizh Izel

SADORN 8 A VIZ EVEN 2019

11:30 – 12:00

Lid-digeriñ #GBB2019

Gant FAÑCH, den pedet a-enor eus Gouel broadel ar brezhoneg

16:00 – 16:30

17:30 – 18:30

CHROMA

Rock karrdi
Cymru / Kembre

20:00 – 21:30

DENEZ

Sonadeg “Mil hent”

22:15 – 23:30

LUNCH NOAZH

00:00 – 01:30

DOM DUFF GROUP

Sonadeg / lid ar bladenn nevez, “7vet Kelc’h”

16:00 – 16:40

KANevedenn #2

En ur bed plijus ha dudius e vo lakaet ar vugale da zizoleiñ al livioù hag ar fromoù e brezhoneg — Nebeut a blasoù evit an arvest-mañ

FEST-NOZ “KAN ‘N NOZ”

21:00 – 22:00

WAR-SAV

22:00 – 22:20

BOZ

Loread Koñkour etreliseoù 2019

22:20 – 23:40

EBEN & AN TEIR

Krouidigezh Gouel Etrekeltieg an Oriant 2018

23:40 – 00:00

BOZ

Loread Koñkour etreliseoù 2019

00:00 – 01:30

STARTIJENN & CYRIL ATEF

01:30 – 03:00

DJ WONDERBRAZ

Evit al laboused noz…

11:00 – 12:00

C’hwi a gano

Eil koulzad an heuliad – 50’
Pennad-kaoz gant un den pe zaou eus ar skipailh seveniñ

14:00 – 15:00

Tan, dir ha kan

Teulfilm – 52’
Pennad-kaoz gant Youn Roue

16:30 – 17:30

Yann-Fañch Kemener,
Tremen en ur ganañ

Teulfilm – 52’
Pennad-kaoz gant Ronan Hirrien

18:30 – 20:00

Paddington

Film – 95’
Adalek 3 bloaz

11:00 – 12:00

Lid-lañsañ Stal.bzh

14:00 – 15:00

Lid-lañsañ Stal.bzh

15:00 – 16:00

Atalier OpenStreetMap.bzh

Devezh-pad

Diskouezadeg “Zoom Japon Bretagne”

14:00 – 15:30

Kendiviz “An Eusko : an ekonomiezh evit an euskareg ?”

Gant Xebax Christy, kenbrezidant Euskal Moneta – moneiz lec’hel Euskal Herria / Euskadi

16:00 – 17:30

Kendiviz “War-du un ekonomiezh e brezhoneg ?”

Gant Produet e Breizh, Denez Pichon, Euskal Moneta ha stal.bzh (Mignoned ar brezhoneg)

15:30 – 16:30

EGIN

17:00 – 17:30

Dizoleiñ an Hang

17:45 – 18:30

Kañfarted Lanleya

C’hoariva pobl

18:45 – 20:00

BEO

A-wezhiadoù

Escape game “Prezeg ar Roue Morvan” (100% e brezhoneg)

11:00 – 12:00

Yoga dibikouzañ

War Wenodenn ar skolidi

14:00 – 18:00

Abadenn skingomz (Radio Breizh) war-eeun gant Brudañ ha Skignañ

War blasenn Morvan

14:00 – 18:00

Dizoleiñ ar Sirk

War blasenn Morvan

14:00 – 18:00

Livadeg diwar-benn an natur

Gant Éloïse Pinchon ha Julien Lamanda

War Wenodenn ar skolidi

14:00 – 18:00

Tournamant mell-droad (sixte)

Tachenn sport

18:00 – 19:00

KANevedenn o pourmen

War Wenodenn ar skolidi

18:30 – 19:30

Dizoleiñ ar Qi gong

Arzoù yec’hed sinaek

War Wenodenn ar skolidi

SUL 9 A VIZ EVEN 2019

13:00 – 14:00

LOENED FUR HA FOLL

14:00 – 15:00

CHROMA

Rock garage
Cymru / Kembre

16:00 – 17:00

BUGALE KREIZ BREIZH

17:15 – 18:15

TYTO ALBA Duo

19:00 – 20:30

PEVARLAMM

FEST-DEIZ GANT KANT A GAN 2018

15:00 – 19:00

LOEROÙ RUZ (Gwened) / GLIDIG, tad ha mab (Leon) / TALEC-SUIGNARD (Menez Du & Treger) / TAOUARH (a bep lec’h) / L’HARIDON-NEDELEG (Menez Du) / DERRIEN-POUPON (Bro ar Roue Morvan)

21:00 – 21:45

UKAN

Loread Taol-Lañs 2017

FEST-NOZ

21:45 – 22:00

LOEROÙ RUZ

22:00 – 23:30

FLEUVES

23:30 – 01:30

BEAT BOUET TRIO

01:30 – 02:00

FAYA BAL

Sound System Reggae-Dub-Digital da zañsal

02:00 – 03:00

Sound System
“KEN ‘R WECH ALL – À LA PROCH‘Ñ”

11:00 – 12:00

Lucky Luke,
Gwerz ar re Dalton

Tresadenn-vev – 79’
Adalek 3 bloaz

14:00 – 15:00

Filmoù-Chakod

Aridennad filmoù berr 4’

17:00 – 18:00

Fiksionoù berr

“Anna Jaouen” gant Mael Diraison – 20’
“Fog” (marteze) gant Mads Schniberg – 17’
“Pamela hag Alis” gant Olivier Broudeur – 14’

20:30 – 21:30

Kajun Louisiana,
kar-pell, kar-nes

Teulfilm – 52’
Pennad-kaoz gant Yann Rivallain

13:00 – 14:00

Arvest son “Spluj”

Gant Teatr Piba

15:00 – 16:00

Arvest son “Spluj”

Gant Teatr Piba

18:00 – 19:00

Arvest son “Spluj”

Gant Teatr Piba

22:00 – 23:00

Arvest son “Spluj”

Gant Teatr Piba

14:00 – 15:00

Atalier Wikimedia Commons

15:00 – 16:00

Atalier Stal.bzh

16:00 – 17:00

Atalier OpenStreetMap.bzh

Devezh-pad

Diskouezadeg “Zoom Japon Bretagne”

10:30 – 13:30

Masterclass tro-dro ar c’han hag ar skrivañ pozioù e brezhoneg

Gant ar ganerez Loeiza Beauvir (Tyto Alba, Barba Loutig)

20 € / 10€ evit an dud a-youl vat

14:00 – 15:30

Taol grenn war al lennegezh
“Bezañ skrivagner brezhonek”

Gant Goulc’han Kervella ha Bernez Tangi, heñchet gant Nidiad

14:30 – 16:00

Taol grenn war ar politikerezh
“Pelec’h emañ ar galloud evit ar brezhoneg ?”

16:30 – 18:00

Taol grenn war an ekologiezh
“Penaos stourm ha bezañ efedus ?”

12:30 – 13:00

EGIN

14:00 – 15:00

DJ Carl Morris

Cymru / Kembre

15:00 – 15:30

KAR HA PISTOUILL’

Fañfar / Batucada Breizh

16:30 – 17:30

LLEUWEN

Cymru / Kembre

A-wezhiadoù

Escape game “Prezeg ar Roue Morvan” (100% e brezhoneg)

10:00 – 11:00

Oferenn e brezhoneg

E-barzh iliz Langoned

10:00 – 11:00

Dizoleiñ ar Qi gong

Arzoù yec’hed sinaek

War Wenodenn ar skolidi

11:00 – 12:00

Yoga dibikouzañ

War Wenodenn ar skolidi

13:30 & 14:30

C’hoari meur “Kas an ton”

Diskouezit nerzh ho tivhar, ampartiz ho tivrec’h hag ho taoulagad, hag ho parregezh war ar brezhoneg… Dav eo deoc’h sevel ur skipailh a 8 den. Deuit da gemer perzh er c’hoari bras Kas an ton ! Plijadur ‘vo, brezhoneg ha profoù d’an holl berzhidi !

Gant Sten (APLUD)

14:00 – 18:00

Dizoleiñ ar Gouren ha kenstrivadeg

War blasenn Morvan

14:00 – 18:00

Livadeg diwar-benn an natur

Gant Éloïse Pinchon ha Julien Lamanda

War Wenodenn ar skolidi